You are currently viewing Jak pielęgnować włosy rozjaśnione na blond?

Jak pielęgnować włosy rozjaśnione na blond?

Wiele kobiet farbuje włosy. Rzeczywiście dzięki temu można przejść swoistą metamorfozę i to naprawdę szybko. Oczywiście musimy tutaj wspomnieć, że osoby mające naturalnie ciemne włosy wybierają jasne kolory, zaś naturalne blondynki często sięgają po ciemniejsze odcienie farb. Dziś skupimy się na tym, jak pielęgnować włosy rozjaśnione na blond.

Nawilżanie to podstawa – rób to prawidłowo

Włosy po rozjaśnianiu często stają się matowe, ale też maksymalnie przesuszone. Przez to zamiast cieszyć się z jasnego ocienia swoich pasm, człowiek zmaga się z pasmami przypominającymi słomę, co rzeczywiście nie prezentuje się dobrze. Na szczęście w żadnym wypadku nie trzeba tego akceptować. Podstawą codziennej pielęgnacji włosów rozjaśnionych jest ich właściwie nawilżenie. Przede wszystkim pamiętajcie, że każdego wieczora i poranka na końcówki należy nakładać olejek. Możecie sięgnąć po ten rycynowy bądź też koksowy. Wystarczy tylko kilka kropel wetrzeć w dłonie, a następnie nałożyć na włosy. Każdego dnia powinniście również zastosować jedwab na włosy. Tutaj znowu zasada jest podobna, a więc nakładacie kilka kropel na rękę i rozcieracie je w dłoniach, a na koniec nakładacie na włosy, tyle tylko, że niemal od samej nasady. Jedwab nie tylko doskonale nawilży pasma, ale też nada im blask. Dzięki temu będą prezentowały się zdecydowanie zdrowiej i wreszcie staną się Waszą wizytówką, bo co jak co, ale piękne i zadbane włosy dodają pewności siebie. 

Olejowanie włosów – jako wykonać je prawidłowo?

Warto pamiętać, że rozjaśniane blond włosy trzeba olejować i to najlepiej robić to przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jednak przy wyborze olejku musicie uważać, bo nie każdy nadaje się do blond włosów, część z nich powoduje lekkie żółknięcie pasm. Najlepszym wyborem wydaje się olejek kokosowy, który ma silne właściwości nawilżające, ale i co ważne jest w pełni neutralny dla włosów. Przypominamy także, że kosmetyk zawsze nakładamy na świeżo umyte włosy. W żadnym przypadku nie mogą być przetłuszczone, bo niestety wtedy nie ma co liczyć na dobre efekty. Aby wzmocnić efekt nawilżania, najlepiej nałożyć olejek wieczorem i trzymać go na pasmach przez całą noc. Oczywiście nie zapomnijcie zabezpieczyć włosów, bo jak można się domyślić olejek ma tłustą fakturę i może zabrudzić nie tylko ubranie, ale i pościel. Stąd też po nałożeniu olejku zwiążcie włosy w warkocz czy kucyk i załóżcie czepek kosmetyczny. Kosmetyk nakładamy na włosy 1 cm poniżej nasady. Natomiast na samą nasadę najlepiej nałożyć wcierkę, która wzmocni cebulki włosów. Możecie kupić gotowy produkt, ale też przygotować go samodzielnie. Wystarczy tylko zalać 1 łyżkę suszu ze skrzypu polnego 100 ml wrzątku i poczekać aż wystygnie. Gdy jest już letni, przecedzamy go, a na koniec po prostu aplikujemy go na skórę głowy. Możecie przelać go do buteleczki z dyfuzorem, co jeszcze ułatwi zadanie. Nie zapomnijcie także stosować tylko i wyłącznie wysokiej jakości kosmetyków, które w składzie mają wysoką zawartość olejków roślinnych, ale też ekstraktów owoców. Waszym sprzymierzeńcem jest również kwas hialuronowy, który nie tylko nawilża, ale i tworzy na włosach swoisty film ochronny, chroniąc je przed dalszym uszkodzeniem. Ponadto należy ograniczyć stylizowanie na ciepło. Jeżeli już to robicie, to zawsze stosujcie kosmetyki termoochronne. Jeżeli chcecie zdobyć jeszcze więcej porad, to wejdziecie na stronę: https://ohmyhair.com.pl.