You are currently viewing Masz ciemną karnację? Zobacz, jaka farba jest wyborem dla Ciebie
The hairdresser selects the color of the paint using a palette of hair colors while having appointment.

Masz ciemną karnację? Zobacz, jaka farba jest wyborem dla Ciebie

Ciemna karnacja to powód do dumy, bo wygląda dobrze praktycznie przez cały rok. W zależności od tego jaki masz odcień skóry, taką powinnaś wybrać farbę do włosów. Czy wiesz w jakich kolorach włosów, będziesz wyglądać najlepiej?

Ciemna karnacja może mieć ciepły lub chłodny odcień

Często określając typ urody, popełnia się pewien błąd. Ciemna karnacja nie zawsze jest ciepłym typem urody. Właścicielki ciemnej karnacji mogą mieć kolory wpadające w ciepłe lub w zimne tony. Generalnie każdy rodzaj ciemnej karnacji, najlepiej prezentuje się w ciemnych włosach, które są naturalnym dopełnieniem tego typu urody. Ciemna ciepła karnacja lubi jasny brąz, a nawet drobne akcenty blond. A czy wiesz jak wygląda jasny brąz farba? Może to być na przykład jasny popielaty brąz, który bardzo pasuje naturalnym szatynkom lub chłodnym blondynkom. Jeśli jednak masz ciemną cerę z chłodnym odcieniem, wybierz nasycony, ciemny brąz. W obrębie jednego typu kolorystycznego, może występować tak naprawdę kilka rodzajów urody. Na przykład pani zima może być wyrazista, chłodna lub ciemna. A jesień ciemna, ciepła lub przygaszona. Każdy typ urody może mieć swój podtyp, który dokładnie określa co nam pasuje, a czego powinnismy unikać. 

Jak ogólnie dobrać najlepszy kolor włosów?

Na początek trzeba określić swój rodzaj karnacji, czyli to czy jest jasna i ciemna, a także to czy jest chłodna czy ciepła. Następnie ważny jest odcień fryzury, gdzie warto kierować się kolorem naszych oczu. Zobacz, czym charakteryzują się typu urody związane z porami roku i spróbuj określić jaki jest Twój typ kolorystyczny, czy jest to jesień, zima, wiosna czy lato. Ogólna zasada jest taka, że należy patrzeć na swój typ urody i nie robić mocnych kontrastów. W określaniu koloru włosów, zwróć także na kolor swoich brwi, które w dużej mierze podkreślają Twoją urodę. Wtedy łatwiej będzie Ci zdecydować się na odcień danego koloru. Przykładowo, jeśli Twoje brwi są ciemne, to włosy prawdopobnie też i to znaczy, że masz wyrazistą urodę, którą można jeszcze bardziej podkreślić lub nieco stonować, w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Gdy poruszasz się w obrębie 2-3 tonów od obecnego koloru włosów, to jest to bezpieczne farbowanie i zmiana nie będzie radykalna. 

Czy radykalna zmiana koloru włosów jest dobra?

Jeśli masz ciemną karnację, to dużo zależy od jej odcienia, a także naturalnego koloru włosów, oczu i ust. Nie jest prawdą, że paniom o ciemnej karnacji nie pasuje blond. Jeśli mają nieco jaśniejsze brwi i brązowe oczy, to będą wyglądać rewelacyjnie w ciemnym blondzie lub pasemkach blond, tak samo jak w złocistym brązie. Na wybór najlepszego odcienia farby, składa się naprawdę wiele czynników. Jeśli nie wiesz co Ci pasuje, mimo analizy kolorystycznej, wypróbuj wirtualnego narzędzia do mierzenia kolorów włosów. Dzięki temu zobaczysz wizualizację tego, jak możesz wyglądać w nowym kolorze i łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Porada stylisty lub fryzjera także będzie bardzo cenna. Mając te wszystkie informacje, z pewnością rozwiejesz swoje wątpliwości i wybierzesz najlepszy kolor.