Przedsiębiorstwo farmaceutyczne Molpharma, powstało w 2012 roku z inicjatywy farmaceuty Marcina Móla, dzięki współpracy z polskimi naukowcami działającymi w obrębie medycyny, farmacji i biotechnologii.

Działalność podmiotu ukierunkowana jest głównie w procesy badawcze, mające na celu stworzenie skutecznej metody walki z depresją i schorzeniami nowotworowymi.

Firma wytwarza preparaty dermatologiczne, suplementy diety oraz preparaty specjalistyczne, bazujące na naturalnych substancjach roślinnych, grzybach medycznych oraz produktach torfowych. Dział badawczo-rozwojowy prowadzi badania wpływu substancji pozyskiwanych z roślin i grzybów leczniczych na schorzenia cywilizacyjne.

Innowacyjne rozwiązania jak hodowla grzybów leczniczych takich jak Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) na specjalnie opracowanym podłożu zawierającym konopie siewne (Cannabis sativa L) stały się domeną firmy. Dodatkowo pozyskiwanie ekstraktów wodnych czy alkoholowych zawierających substancje aktywne jak beta glukany z grzybów Shittake, Reishi, Chaga stały się kluczową działalnością firmy w kontekście wyodrębniania substancji stymulujących układ immunologiczny.

Molpharma realizuje swoje cele po przez badania i wdrażanie nowych zastosowań w medycynie, farmacji, biotechnologi oraz na rynku nowych materiałów ochronnych.

Molpharma jest pierwszą firmą działającą w branży biotechnologicznej, która opracowała i wdrożyła przemysłowej produkcji muscymolu (substancji z muchomora czerwonego Amanita Muscaria) w powtarzalnych warunkach laboratoryjnych. Przedmiotowa substancja bioaktywna jako prekursor jest w dalszej kolejności wykorzystywana do produkcji preparatów stosowanych zewnętrznie.

Dodatkowo Molpharma w 2020 roku otrzymała grant na badania naukowe dotyczące innowacyjnej hodowli muchomora czerwonego i wykorzystania substancji pozyskanej z tego grzyba w leczeniu chorób cywilizacyjnych i neurologicznych. Jako pierwsza firma w Polsce i Europie wytwarza ekstrakt z muchomora stosując go do preparatów dermatologicznych.

Zasadniczą i nadrzędną domeną działalności firmy jest służba ludziom, poprzez pracę i oferowanie preparatów wyróżniających się składem i skutecznością działania.

Firma podejmowała współpracę i współpracuje z takimi jednostkami
naukowymi jak:
— Śląski Uniwersytet Medyczny
— Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie
— Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
— American Heart of Poland w Ustroniu
— lnstytut Nowych Syntez Chemicznych-Sieć Badawcza Łukasiewicz
— Warszawski Uniwersytet Medyczny
— Instytut włókien naturalnych i roślin zielarskich w Poznaniu

Odróżniaj. Dobro od zła.
Naturalne od sztucznego.
Zdrowe od imitacji. Prawdę od manipulacji.
Obudź się. Odróżniaj. Molpharma