You are currently viewing Zagraniczna Misja Gospodarcza do Włoch

Zagraniczna Misja Gospodarcza do Włoch

W dniach 09-13 maja 2022 r. odbyła się Zagraniczna Misja Gospodarcza do Włoch, organizowana przez Fundusz Górnośląski S.A. we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego w ramach projektu Global Silesia.

Firma Molpharma została wyróżniona spośród wielu zgłoszeń i zaproszona do uczestnictwa w tej wyjątkowej inicjatywie. Uczestnictwo w Misji gospodarczej przyniosło naszej firmie nie tylko cenne kontakty biznesowe, ale także owocne efekty w postaci wprowadzenia naszych produktów konopnych na dynamiczny rynek włoski. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, które stanowiło ważne wyróżnienie dla naszej działalności. To dowód na to, że firma Molpharma jest postrzegana jako wartościowy partner biznesowy, gotowy do podejmowania nowych wyzwań i rozwijania relacji biznesowych na międzynarodowym poziomie.

Cele Misji Gospodarczej

Misja gospodarcza do Włoch była ukierunkowana na jedno z najbardziej uprzemysłowionych państw na świecie, które zajmuje czwarte miejsce pod względem gospodarki w Europie. Włochy są również znaczącym graczem na rynku importu, plasując się na czwartym miejscu na świecie. Misja skupiała się przede wszystkim na północnych Włoszech, z Lombardią na czele. Miasta takie jak Mediolan, stolica Lombardii, oraz Turyn, stolica Piemontu, które są najbardziej rozwiniętymi regionami przemysłowymi we Włoszech, były głównymi celami tej misji gospodarczej.
Włochy, jako jedno z najbardziej uprzemysłowionych państw na świecie, stanowiły atrakcyjny rynek dla polskich przedsiębiorców.

Podczas misji, uczestnicy mieli możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, spotkań B2B oraz prezentacji swoich firm i możliwości rozwojowych. Program misji obejmował wizyty w Mediolanie, stolicy Lombardii, oraz w Turynie, stolicy Piemontu, które są kluczowymi regionami przemysłowymi we Włoszech.

Ciekawe spotkania i cenne kontakty

Intensywny program misji gospodarczej we Włoszech umożliwił uczestnikom udział w wielu wartościowych spotkaniach biznesowych i dyplomatycznych. Pierwszego dnia, delegacja miała przyjemność spotkać się z Panią Konsul Generalną RP, Anną Golec Mastroianni, oraz z Podsekretarzem do Spraw Relacji Międzynarodowych regionu Lombardia, Alanem C. Rizzim.

Następnie uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z inkubatorem przedsiębiorczości Bio4Dreams. Dodatkowo zwiedzili MIND Milano Innovation District, miejsce, które gościło słynną światową wystawę EXPO 2015. Te wydarzenia stanowiły doskonałą okazję do networkingowych spotkań, rozmów biznesowych B2B oraz prezentacji potencjału rozwojowego polskich firm.

W kolejnym dniu misji, delegacja spotkała się z przedstawicielami koncernu motoryzacyjnego Stellantis. Ponadto, spotkania odbyły się z Fabrizio Cellino, wiceprezesem Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw. A także Dario Gallino, prezesem Izby Handlowej w Turynie, oraz z Andreą Tronzano, Asesorem Regionalnym ds. Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Uczestnicy wzięli udział w prezentacji Assolombarda, stowarzyszenia zrzeszającego 6800 przedsiębiorców działających w Lombardii, oraz zaprezentować swoje własne działalności i możliwości rozwojowe. Dodatkowo, poznali zakres działalności Compagnia delle Opere di Milano, stowarzyszenia biznesowego. W trakcie misji odbyły się także spotkania z dyrektorem Zagranicznego Biura Handlowego w Mediolanie, Aleksandrą Leoncewicz. Uczestnicy spotkali się z Mecenas Agnieszką Janusz, która wspiera polskie firmy w wejściu na włoski rynek.
Na zakończenie misji, delegacja miała przyjemność odwiedzić MADE Competence Center Industria 4.0, które jest centrum kompetencji w dziedzinie Przemysłu 4.0. Ta wizyta była doskonałym podsumowaniem misji gospodarczej, pełnej inspirujących spotkań i możliwości rozwoju dla wszystkich uczestników.