You are currently viewing Molpharma na Kongresie Warsaw Pharmacy Show

Molpharma na Kongresie Warsaw Pharmacy Show

Firma Molpharma uczestniczyła w Międzynarodowych Targach i Kongresie Warsaw Pharmacy Show, które odbyły się w Warszawie w dniach 18-19 maja 2019 roku. Podczas tego wydarzenia zaprezentowaliśmy szeroką ofertę preparatów konopnych oraz borowinowych, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród odwiedzających. Nasz zespół nawiązał także wiele cennych kontaktów biznesowych oraz wymienił się doświadczeniami z wieloma interesującymi osobami.

Warsaw Pharmacy Show – Międzynarodowy Kongres Bezpiecznej Terapii to wyjątkowe wydarzenie. Jego celem jest zacieśnienie współpracy między farmaceutami a lekarzami, optymalizacja i zwiększenie efektywności opieki medycznej wobec pacjenta oraz ukazanie możliwości i osiągnięć, jakie niesie współczesna farmacja i technologia. Na targach gościli przedstawiciele branży medyczno-farmaceutycznej, farmaceuci, lekarze, przedstawiciele samorządu aptekarskiego, uczelni medycznych, urzędów związanych z funkcjonowaniem rynku farmaceutycznego w Polsce.

W specjalnej strefie wykładowo-dyskusyjnej odbyło się 21 wykładów. Prelegenci poruszali tematykę związaną z opieką farmaceutyczną. Poruszano atopią i AZS, olejem #CBD i medyczną marihuaną, karierą w farmacji oraz z prawem, czyli wokandami Sądu Aptekarskiego.
W czasie Warsaw Pharmacy Show uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących:
– pielęgnacji skóry problematycznej,
– Atopowego Zapalenia Skóry,
– dietetyki i zdrowego stylu życia,
– porady związane z medycyną podróży,
– porady dla diabetyków.
W czasie wydarzenia można było wykonać szereg badań, między innymi:
– pomiar poziomu cukru,
– pomiary ciśnienia
– spirometrię
– mammografię.