You are currently viewing Krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym — dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić?

Krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym — dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić?

Skóra twarzy poniekąd jest naszą wizytówką. Im dłużej uda się zachować jej zdrowy i promienny wygląd, tym lepiej. Jednak cera jest także wystawiona na szereg niekorzystnych czynników w tym także na promienie UV. Dlaczego więc warto stosować krem z wysokim SPF?

Promieniowanie słoneczne i jego wpływ na skórę twarzy

Większość osób uwielbia imponować równomierną, złocistą opalenizną. Nie odnosi się to jedynie do skóry ciała, ale również i twarzy. Faktem jest, że słońce jest nam niezbędne, chociażby do produkcji witaminy D, więc można jasno stwierdzić, że opalanie po prostu jest potrzebne.

Warto jednak zauważyć, że wystarczy jedynie chwila na słońcu, by dzienne zapotrzebowanie na witaminę D zostało zaspokojone. Nasza cera jest jednak na promienie UV wystawiana regularnie i często. Niestety, ale w tym momencie, to właśnie dobroczynne słońce staje się jej największym wrogiem.

Promieniowanie słoneczne może wpłynąć, chociażby na:

  • przyspieszenie procesów starzenia się komórek skóry;
  • pobudzenie produkcji wolnych rodników w głębszych warstwach skóry, co niekorzystnie wpływa na jej stan, a także może przyczynić się do rozwoju zmian nowotworowych;
  • nadmierne przesuszenie skóry z uwagi na jej nagrzanie;
  • wystąpienie nieestetycznego rumienia, który jest trudny do ukrycia nawet pod makijażem;
  • pojawienie się problematycznych reakcji alergicznych.

W wielu wypadkach zapominamy, że nawet w sezonie zimowym, odbijające się od śniegu słońce może wpłynąć na stan naszej cery. Nic więc dziwnego, że wielu dermatologów i specjalistów rekomenduje używanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, nawet jako bazy pod makijaż.

Krem z filtrem na co dzień — dlaczego warto się na to zdecydować?

Krem do twarzy SPF 50 to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety, która marzy o tym, by zachować młody i piękny wygląd swojej cery na znacznie dłuższy czas. Dzięki niemu można zahamować negatywny wpływ promieni słonecznych na skórę twarzy, a co za tym idzie, uniknąć także procesu przedwczesnego starzenia się jej komórek.

Dodatkowo, kremy z filtrem znacznie redukują ryzyko pojawienia się zmian nowotworowych, w tym popularnego czerniaka, czyli raka skóry. Chronią one również przed powstawaniem plam posłonecznych, które są największym problemem natury estetycznej wśród kobiet.

Każda z pań powinna zdecydować się na stosowanie takiego kosmetyku, a w szczególności kobiety ze skórą wrażliwą i suchą. Pozwoli to na uniknięcie nie tylko przebarwień, ale także zapobiegnie nadmiernej utracie wody, co przyczynia się do zwiotczenia cery.

Jakim krem z filtrem przeciwsłonecznym warto wybrać?

Przy wyborze kremu przeciwsłonecznego warto kierować się zasadą: im więcej, tym lepiej. Oczywiście mowa tu głównie o stopniu ochrony, jaki taki kosmetyk może zapewnić.

Do twarzy zwykle polecany jest krem SPF 50, który skutecznie odbija promienie słoneczne i nie pozwala im przeniknąć do głębszych warstw cery. Warto jednak mieć na uwadze, że stopnie ochrony słonecznej powinien zależeć od karnacji. Panie o ciemniejszej skórze, która jest mniej podatna na szkodliwy wpływ promieniowania UV, mogą zdecydować się na nieco niższy stopień filtracji.

Jednocześnie takie kosmetyki mogą być wielofunkcyjne i nie tylko chronić skórę, ale także ją pielęgnować. Wobec tego odpowiedź na pytanie: krem do twarzy SPF 50 – jaki wybrać?, jest o wiele bardziej złożona.

Dobrze jest jeśli taki krem zawiera w składzie, chociażby witaminę C, która przyczyni się do redukcji już istniejących przebarwień i zabezpieczy skórę przed stresem oksydacyjnym. Ważne jest także to, by utrzymywał stały poziom nawilżenia i korzystnie wpływał na strukturę skóry. Koniecznie, przy wyborze, trzeba więc uwzględnić skład kosmetyku.

Warto pamiętać, że taki krem ochronny powinien być stosowany każdego dnia — niezależnie od sezonu. Jeśli kosmetyk będzie odpowiednio dobrany, wówczas może stanowić świetną bazę pod makijaż, która dodatkowo przyczyni się do zabezpieczenia skóry.