Kim jesteśmy?

Przedsiębiorstwo Molpharma, powstało w 2012 roku z inicjatywy farmaceuty Marcina Móla, dzięki współpracy z polskimi naukowcami działającymi w obrębie medycyny, farmacji i biotechnologii. Nasza działalność ukierunkowana jest głównie w procesy badawcze, mające na celu stworzenie skutecznej metody walki z depresją i schorzeniami nowotworowymi. Wytwarzamy preparaty dermatologiczne, suplementy diety oraz preparaty specjalistyczne, bazujące na naturalnych substancjach roślinnych, grzybach medycznych oraz produktach torfowych. Nasz dział badawczo-rozwojowy prowadzi badania wpływu substancji pozyskiwanych z roślin i grzybów leczniczych na schorzenia cywilizacyjne.

Nasi partnerzy

Podejmowaliśmy współpracę i współpracowaliśmy z takimi jednostkami naukowymi jak:
  • Śląski Uniwersytet Medyczny
  • Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie
  • Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie  
  • American Heart of Poland w Ustroniu
  • lnstytut Nowych Syntez Chemicznych-Sieć Badawcza Łukasiewicz
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Instytut włókien naturalnych i roślin zielarskich w Poznaniu

Naszą misją jest walka z nowotworami i depresją

Zasadniczą i nadrzędną domeną działalności firmy jest służba ludziom, po przez pracę i oferowanie preparatów wyróżniających się składem i skutecznością działania.

Badania i innowacje

Innowacyjne rozwiązania jak hodowla grzybów leczniczych takich jak Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) na specjalnie opracowanym podłożu zawierającym konopie siewne (Cannabis sativa L) stały się domeną firmy. Dodatkowo pozyskiwanie ekstraktów wodnych czy alkoholowych zawierających substancje aktywne jak beta glukany z grzybów Shittake, Reishi, Chaga stały się kluczową działalnością firmy w kontekście wyodrębniania substancji stymulujących układ immunologiczny.

Zakres naszych działań obejmuje

Medycyne

Biotechnologie

Materiały ochronne

Farmacje

Opracowanie biotechnologii przemysłowego pozyskiwania muscymolu – prekursora preparatów wykorzystywanych w terapii i profilaktyce chorób.

w 2020 roku otrzymaliśmy grant na badania naukowe dotyczące innowacyjnej hodowli muchomora czerwonego i wykorzystania substancji pozyskanej z tego grzyba w leczeniu chorób cywilizacyjnych i neurologicznych. Jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która opracowała i wdrożyła metodykę przemysłowej produkcji muscymolu (psychoaktywna substancja z muchomora czerwonego) w powtarzalnych warunkach laboratoryjnych. Tak otrzymany ekstrakt z muchomora jest w dalszej kolejności wykorzystywany do produkcji preparatów dermatologicznych.

Odróżniaj. Dobro od zła. Naturalne od sztucznego.
Zdrowe od imitacji. Prawdę od manipulacji.
Obudź się. Odróżniaj. Molpharma