Na rynku pojawia się coraz więcej producentów maści konopnych, którzy walczą o pozyskanie klientów. W tym artykule sprawdzimy co brać pod uwagę przy wyborze maści konopny, na jakie szczegóły zwracać uwagę, na co uważać i dla kogo takie maści są polecane.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wpisując na popularnych serwisach aukcyjnych hasło “maść konopna”, lub “mazidło konopne” uzyskamy prawie 2000 wyników!

Sprzedawcy walczą o klienta stosując przeróżne triki sprzedażowe. Najczęściej jest to oferowanie darmowej wysyłki, czy dorzucanie gratisów do zamówienia. Jednak my nie damy się nabrać na te techniki i będziemy sprawdzać najistotniejsze parametry, czyli: skład, producent i cena.

Jeżeli w sklepie online nie ma składu produktu, czy kraju producenta omiń taką ofertę, nie ryzykuj. Lepiej zapłacić trochę więcej, czy poszukać głębiej i znaleźć prawdziwą maść konopną, która wspomoże twoją skórę swoimi właściwościami zdrowotnymi.

Co tak naprawdę kupujesz?

Podczas szukania maści konopnej często skupiamy się na cenie. Oczywiście jest to istotny parametr, jednak nie najważniejszy, ponieważ w kategorii zdrowie zawsze na pierwszym miejscu musimy sprawdzać skład produktu!

Każda prawdziwa maść konopna musi zawierać olej konopny. Dla nas ważnie jest jak ten olej został pozyskany. Po pierwsze, czy konopie z których wytworzono olej pochodzą z polskiej uprawy ekologicznej? Jest to ważne, ponieważ rośliny modyfikowane genetycznie (GMO) ciągle są badane i nie wiemy do końca jakie są skutki stosowana takich produktów. Dodatkowo uprawa ekologiczna nie jest bombardowana chemikaliami, dzięki czemu nasza maść konopna nie będzie wywoływać stanów zapalnych.

Skąd pochodzi produkt?

Drugą ważna kwestią jest kraj producenta. Kraje UE mają większe restrykcje jeżeli chodzi o kosmetyki w porównaniu do np. Chin. Zawsze sprawdzaj skąd pochodzi maść konopna, którą chcesz kupić. Wybierając kosmetyki, które zostały sprowadzone z Chin narażasz się na potencjalnie niebezpieczne składniki zawarte w produktach, które w firmach na terenie Europy są zakazane!

Kolejnym ważnym punktem przy pochodzeniu produktu są konopne z których wytworzono olej zawarty w maści konopnej. Jeżeli szukasz bezpiecznego produktu zawsze szukaj kosmetyków stworzonych z ekologicznych upraw. Takie uprawy cechują się mniejszą ilością chemikaliów, którymi pryska się konopie oraz nie są modyfikowane genetycznie.

Dlaczego taka cena?

Kolejny istotny czynnik to cena. Jeżeli maść konopna, którą znalazłeś w sieci jest podejrzanie tania, lub jest ogromna promocja zastanów się przed zakupem. Może to oznaczać, że produkt jest blisko daty przydatności do użycia, lub skład takiej maści konopnej zawiera dużo produktów syntetycznych (tanich zamienników wytworzonych w laboratorium).

Jeżeli masz delikatną skórę i nie chcesz, żeby produkty powodowały zmiany skórne, lub reakcje alergiczne to unikanie maści konopnych z dodatkiem syntetycznych ulepszaczy powinno być priorytetem.

Dla kogo?

Maści konopne mają wiele właściwości prozdrowotnych. Świetnie nawilżają skórę, regenerują oraz łagodzą podrażnienia.

Jeżeli masz łuszczycę, egzemę, wysypki i alergie skórne to będzie produkt dla Ciebie. Dodatkowo maść konopna sprawdzi się przy masażu rehabilitacyjnym oraz codziennym nawilżeniu skóry.

wspomaga także leczenie z takimi problemami jak:

  • napięcia i podrażnienia skóry
  • wysypki
  • pokrzywy skórne

Podsumowanie

Wybierając najlepszą maść konopną zwracaj uwagę na skład sprawdzając, czy olej konopny pochodzi z ekologicznej uprawy oraz, czy nie ma syntetycznych dodatków. Następnie zwróć uwagę na kraj pochodzenia produkt. Unikach maści konopnych sprowadzanych z Chin, ponieważ tam są dużo luźniejsze normy oraz w skład wielu kosmetyków wchodzą chemiczne dodatki zakazane na terenie UE. Na końcu weryfikuj cenę, jeżeli jest podejrzanie niska lepiej zrezygnować z zakupu, ponieważ może to oznaczać, że produkt jest na skraju daty ważności, lub skład pozostawia wiele do życzenia. Dbaj o swoją skórę ciała i wybieraj naturalne, sprawdzone maści konopne produkowane na terenie Unii Europejskiej.