MENU

Zdrowotne właściwości oleju z konopi

 

Owiane złą sławą, zapomniane przez wszystkich odeszły do lamusa, by dziś powrócić na rynek i ponownie zachwycić społeczeństwo swymi prozdrowotnymi właściwościami. Mowa o konopiach siewnych. Olej pozyskiwany z ich nasion - Cannabic sativa L. to prawdziwy skarb natury.

 

Czym jest olej konopny?

Współczesny rynek farmaceutyczny i medycyna naturalna sięgnęła do bagażu doświadczeń minionych pokoleń i postanowiła przypomnieć jak cennym dla społeczeństwa jest olej pozyskiwany z nasion konopi. W jego składzie  znajdziemy aż 75% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) z dominującą przewagą kwasu linolowego i alfa-linolenowego. Prócz nich znajdziemy kwas oleinowy, palmitynowy, arachidonowy czy eikozanowy.  Olej konopny to bogactwo aminokwasów, przeciwutleniaczy, protein, karotenu, fosfolipidów, minerałów takich jak wapń, magnez, siarka, potas, żelazo oraz cynk i przede wszystkim witamin A, D, E i K. To nie koniec! Olej z konopi siewnych jest kompilacją najlepszych składników, które są niezbędne dla naszego zdrowia. To źródło urody, witalności, energii i siły potrzebnej każdego dnia!

Zdrowotne właściwości oleju z konopi

Geneza oleju pozyskiwanego z nasion konopi siewnych wskazuje, że to środek o ogólnym charakterze. Wpływa korzystnie na zdrowie, skórę, włosy czy paznokcie. Dziś przedstawimy jak pozytywnie działa na organizm. Doskonałe proporcje składu oleju konopnego warunkują poprawny metabolizm lipidów, a stosunek kwasów omega-6 do omega-3 wynosi 3:1, co zasadniczo wpływa na gospodarkę lipidową naszego organizmu. Ponadto ogromne pokłady  witamin, mikroelementów wywierają zbawienny wpływ na układ krwionośny wspomagając pracę serca oraz naczyń krwionośnych, obniżając ciśnienie krwi czy poziom cholesterolu. To niezastąpiony produkt, gdy czujemy się osłabieni i brakuje nam energii. Odpowiednie dawki oleju z konopi siewnych pokonują problemy z koncentracją, osłabieniem organizmu, pomagają z problemami skórnymi, zmniejszają podatność na infekcje i wspomagają organizm w jego odpowiednim funkcjonowaniu. Olej działa przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, posiada właściwości przeciwkrwotoczne czy też wspiera układ immunologiczny.